29 Aralık 2009 Salı

2009 a VEDA EDERKEN

İyisiyle kötüsüyle bir yılı daha göndermek üzereyiz. Bu aynı zamanda şuanlama geliyor, bir yılımız daha eksildi. İki haftadır kayınpederin başındayız. Çok acı çekiyor ve çaresi yok Allahtan ümit kesilmez ama ancak acılarını dindirebiliyor tıp. Buarada 22 Aralık ta bir boşluktan istifade arıları Torbalı ya taşıdım. Ama taşıdıktan sonrada acaba dedim. Ocak ın 15 ine doğrumu taşısaydım.
Neden derseniz, çamda yatan arılar bir anda çalışmaya başladılar. Polen gelişi güzel hatta 3. gün yumurta atmaya bile başlamışlar. İnşallah ters bir şeyle karşılaşmayız. 2009 benim arıcılık açısından çok kötü geçmedi. Henüz emekleme dönemi olmasına rağmen zayıfta olsa belirli bir rakama ulaştık nüfus olarak. Verim olarakta arının durumuna göre allah bereket versin balımızı da aldık. Arı iyice açılırda ağır bir kış yaşarsak sorun olur gibi geliyor bana. Onun dışında şuan arının bal durumu iyi polen gelişi iyi yavruda atmaya başladılar.

Ben buradan tüm dostların yeni yıllarını kutluyor 2010 un önce sağlık mutluluk vede tabiiki bol arılı bol ballı bir yıl diliyorum.
Herşey gönlünüzce olsun.

1 yorum:

İlhami Uyar dedi ki...

Ahmet bey iklim şartları inşallah sonunda kötü şaka yapmaz,havalar sanki bahar ayları gibi gidiyor.Kolay gelsin iyi çalışmalar.