3 Ekim 2011 Pazartesi

TOPLANTI YAPILDI

2 Ekim günü genel kurul toplantısı yapıldı. Ama birlikleri yada koopretifleri hiç suçlamayalım arkadaşlar. Neden derseniz 1600 üyeli İzmir arıcılar birliği toplantısına 200-250 arası bir üye katıldı. Rakamı kesin olarak bilmiyorum ama. İşte bizim Birliğimize yada arıcılığa olan ilgimiz bu.

Ben hep diyordum işte bursada, Muğla da kongreler oluyor da İzmirde herhangibir faaliyet yok diyordum. Demekki arıcılarımızın ilgisi bukadar. Torbalı dan sadece Eren başkan vardı.
Ne diyelim hayırlı olsun...

3 yorum:

Hayati İnal(***) dedi ki...

Konuyu doğru değerlendirmeni tavsiye ederim.Katılanlar gerçek arıcılar.Diğerleride bir şekilde arıcılığın içinden beklentisi basit menfeat çıkarları haksız kazanç sahipleri..dersek doğru olur.Kayıtlarda 300-500 arısı görünüpde arısı olmayan devletden suni teşik alanların olduğuda bir gerçek...Ama Allah ve haram korkusu yoksa çözüm zor.Sen yinede 250 arıcıyız diye sevin.Antalyadada farklı değildir.

Hayati İnal(***) dedi ki...

Sitene blok linkleri koymuşsun ama,çoğunun aktif olmadığının farkına varmalısın.

ENARICI dedi ki...

Hayati hocam bizler amatör arıcıyız dolayısıyla çok para kazanmak için bu işi yapmıyoruz. Ben 2006 yılından beri arıyla uğraşıyorum. Arı yapmak isteyenlere destek oluyorum. Hasbelkader. 3 koloni ile başladım 100 civarı arım var. Arıcılıkta herkes çok biliyor. Ama ben biligilerine değer verdiğim 3-4 kişiyi izliyorum. O linkleri ilk başlarda koymuştum. Torbalıda Dededen arıcı sefer ve m.kemal öztürk var emekli öğretmen, birkaç yıl onlara takıldım ve bir şeyler öğrendiğimi düşünüyorum. Ukalalığımı bağışlayın hani arıyı öldürmiyecek kadar demek istedim... Her şey gönlünüzce olsun..